Home > Profil uczestnika zjazdu > Wojciech Mokwa
Wojciech Mokwa

Podharcmistrz, Komendant Hufca Starogard Gdański

Od 2007 roku pełnię funkcję Komendanta Hufca Starogard Gdański i robię to wszysko co wynika z zakresu obowiązkow komendanta czyli „człowiek orkiestra”. Kto był komendantem wie o czym mówię, kto będzie to sie dowie.

Od 2013 roku jestem członkiem Gdańskiej Komendy Chorągwi .

• Finanse i gospodarowanie

Projekt Hufiec. Prowadząc hufiec wraz z komendą udało nam się doprowadzić do sytuacji gdzie większość naszych drużynowych i przybocznych ma ukończone kursy przewodnikowskie i drużynowych. Drużynowi maja świadomość zachowania ciągłości na pełnionych funkcjach i przygotowują swoich następców.

Prowadzę własną działalność gospodarczą. Pracuje w Urzędzie Miasta. Moje zainteresowania to; góry w tym wspinaczka, fotografia, stara motoryzacja (motor z 1959 czeka na uruchomienie) no i ostatnio trochę żagle.

Zostałem delegatem poniewaz chcę przekazać z jakimi problemami borykamy się na poziomie hufców. Liczę na uproszczenie a z drugiej strony na doprowadzenie do uspójnienia różnych dokumentów.