Home > Profil uczestnika zjazdu > Tomasz Rybarczyk
Tomasz Rybarczyk

Podharcmistrz, Zastępca Komendanta Hufca ZHP Konin

Aktualnie wchodzę w skład Komendy Hufca ZHP Konin. Pełnię w niej funkcję zastępcy komendanta ds. programowych. W zakresie swoich obowiązków koordynuję pracę namiestnictw hufca i wszystkie działania programowe.

Ponadto jestem członkiem Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej, którego zadaniem jest praca z kadrą oraz kształcenie.

Najciekawszym projektem jest program edukacji ekologicznej dla gromad i drużyn „Zielony Hufiec”, napisany wspólnie z kilkoma drużynowymi naszego hufca. Program zawiera ciekawe propozycje do realizacji podczas roku harcerskiego i spotkał się z zainteresowaniem środowisk harcerskich. W trakcie realizacji zadań gromady i drużyny zdobywają odznakę „Zielona Gromada”; „Zielona Drużyna”.

Jestem zatrudniony w szkole podstawowej jako nauczyciel języka polskiego oraz wicedyrektor. Interesuję się, ogólnie rzecz biorąc, edukacją.

Chciałbym wprowadzić zmiany zaproponowane przez moje środowisko, czyli sprawić, aby praca drużynowego była najłatwiejszą i jednocześnie najbardziej wartościową pracą w związku.