Home > Profil uczestnika zjazdu > Sylwia Lenkiewicz
Sylwia Lenkiewicz

Harcmistrzyni, Szefowa Zespołu Kadry Kształcącej ZHP Chorągwi Białostockiej

Pracuję na różnych szczeblach organizacji. Od 10 lat jestem komendantką jednego z największych białostockich szczepów, który działa na terenach wielkomiejskich i wiejskich. Również od 10 lat jestem członkiem komendy hufca Białystok, gdzie obecnie zajmuje się wychowaniem duchowym. Siedem lat pełnię funkcję szefowej ChZKK w ramach którego stworzyłam BLASK – akcję kształceniową znaną nie tylko w naszej chorągwi.

Jestem drużynową dwóch gromad zuchowych.

• Komunikacja społeczna

Moim marzeniem było aby w każdym hufcu w naszej chorągwi zorganizowany został kurs przewodnikowski. Po 7 latach udało mi się doprowadzić że w tym roku tak się stanie. Kursy prowadzone są przez osoby z OKK które kształciły się na naszych kursach od kursu pwd., przez phm i KKK, ewentualnie komendantem jest członek ChZKK a kadrę stanowią instruktorzy miejscowego hufca którzy zdobywają OKK.

Pracuję jako dyrektor w Przedszkolu Niepublicznym PUCHATEK w Białymstoku (5 lat) oraz zastępca dyrektora ds. nadzory pedagogicznego w Niepublicznym Przedszkolu „Smerfy” w Sobolewie (od tego roku). Mam doświadczenie w pracy ze studentami – była asystentką na Wydziale Nauk o Wychowaniu Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku oraz prowadziłam zajęcia warsztatowe (15 i 30 godzinne) na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Moją pasją są ludzie, podróże i książki które zajmują większość mego salonu.

Mam doświadczenie w pracy na wszystkich szczeblach organizacji od drużynowego do szefa Zespołu Zuchowego WM GK. Dzięki pracy kształceniowej mam kontakt z instruktorami zarówno z małych miejscowości jak i dużych miast z terenu całej Polski. Wiem jakie są problemy i wyzwania przed którymi stają. Przez kilkanaście lat pracy instruktorskiej wypracowałam pewne rozwiązania, które mogą pomóc innym – zwłaszcza młodym instruktorom.

Dzięki temu co robię na co dzień w harcerstwie (drużynowa, komendantka szczepu) jestem w stanie spojrzeć na problemy Związku z perspektywy zucha, harcerza, harcerza starszego, wędrownika, instruktora. A moje doświadczenie pozwala mi spojrzeć również na Związek jako całość.

Chcę wnieść na Zjazd myśl, że wszyscy pełnimy służbę na rzecz dzieci i młodzieży, która trafia do naszych drużyn i gromad.