Home > Profil uczestnika zjazdu > Rafał Talar
Rafał Talar

Podharcmistrz, Członek Zespołu Kadry Kształcącej „Wierchy” Chorągwi Krakowskiej

Zajmuję się głównie kształceniem zarówno w hufcu jak i w chorągwi. Jako członek CHZKK aktualnie współorganizuję kurs kadry kształcącej, a ponadto administruję stroną zespołu (www.zkkwierchy.pl) oraz fanpage’m na facebook’u.  Jestem również opiekunem prób instruktorskich. Realizuję próbę harcmistrzowską. Wcześniej przez ponad 7 lat byłem drużynowym harcerskim i wędrowniczym, pracowałem w Referacie Harcerskim, działałem w kręgu akademickim, byłem członkiem komendy hufca.

• Komunikacja społeczna

Wiosną tego roku w moim hufcu zorganizowałem w swoim hufcu pierwszy od bardzo wielu lat kurs przewodnikowski – „Atlas Chmur”. Wcześniej kandydaci na drużynowych musieli kształcić się na zewnątrz. Na kurs udało się pozyskać grant ze środków urzędu miasta, a komenda kursu stanęła na wysokości zadania. Już wkrótce liczę, że uda się zbudować Międzyhufcowy ZKK. Więcej o kursie: http://ksztalcenieandrychow.wordpress.com/

W czerwcu skończyłem studia (doradztwo zawodowe i zarządzanie zasobami ludzkimi). Obecnie pracuję jako specjalista ds. HR w jednej z krakowskich firm oraz raz w tygodniu jako wychowawca/pedagog w placówce opiekuńczo-wychowawczej, w której pracowałem podczas studiów. Jestem wszystkożercą kulturowym, interesuje mnie życie codzienne, prawie wszystko, co nas otacza. Lubię jeść, gotować i oglądać programy kulinarne. Poza zainteresowaniami około zawodowymi interesuje mnie to, co się dzieje w 3 sektorze, czyli w organizacjach pozarządowych. Lubię ludzi i jestem prostym w obsłudze człowiekiem.

To będzie mój pierwszy zjazd. Reprezentuje małe, ale prężnie działające środowiska – Andrychów i Myślenice, w których jest masa dobrych i ciekawych ludzi, robiących na co dzień dobre harcerstwo. Jestem przekonany, że małe hufca mają rację bytu i dobrze, żeby ich zdanie wypłynęło na forum.