Home > AKTUALNOŚCI > Projekt uchwały ws. Jamboree 2023 przeszedł bez zmian

Projekt uchwały ws. Jamboree 2023 przeszedł bez zmian

W toku obrad 38. Zjazdu wnioskowano o poprawkę projektu uchwały ws. organizacji światowego Jamboree 2023 w Polsce. Zmiana miała dotyczyć dopisku na koniec uchwały określającego sposób finansowania tego przedsięwzięcia. Przed głosowaniem nad rozpatrzeniem tego wniosku Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica stanowczo się sprzeciwiła, argumentując, iż jest to uchwała intencjonalna, która nie musi pełnić funkcji ścisłej deklaracji, ma być zachętą do współpracy przy tym zlocie. Delegaci zagłosowali – 165 z nich głosowało za przyjęciem projektu bez poprawek (dokonane zostały drobne autopoprawki z inicjatywy proponujących), 1 głos przeciw i 1 głos wstrzymujący się. Ostatecznie decyzją Zjazdu zmiany w projekcie nie nastąpiły.

Treść uchwały w sprawie „Światowego Jamboree Skautowego” można znaleźć w zakładce Dokumenty.

(JG)

 

Comments are closed.

Scroll To Top