Home > Profil uczestnika zjazdu > Paweł Kamiński
Paweł Kamiński

Przewodnik, Zastępca komendanta Związku Drużyn ZHP „Rega”

// – . – . / – – . . / . . – / . – – / . – / . – – – / / ! J

Co dziś robię w ZHP? Przede wszystkim działam, uczę się i rozwijam! Uważam bowiem, iż bez tego nie powinno się tu być.

Staram się wciąż inspirować innych do działania, a jednocześnie sam często jestem przez nich inspirowany- ale tak to jest, gdy wciąż się jest drużynowym! Prócz tego zajmuję się bieżącymi sprawami Związku Drużyn ZHP „Rega” oraz organizowaniem życia Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP. A co więcej? Wystarczy mnie poznać i wszystko jasne!

• Komunikacja społeczna

Jeden z ostatnich, to projekt gminny polegający na zorganizowaniu profilaktycznego biegu patrolowego oraz gry fabularnej odnoszącej się do aktywnego trybu życia. Dzięki temu projektowi mój Związek Drużyn zaktywizował się do działania, a przy okazji świetnie się bawił. A właśnie o to powinno chodzić- o naukę podczas zabawy, czy też zabawę podczas nauki!

Prywatnie… Jestem studentem drugiego roku na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Moją pasją jest pierwsza pomoc, wędrowanie, trochę puszczaństwa, a prócz tego poszukiwanie wolnego dla siebie czasu!

A to jest niebyle jakie wyzwanie! Wszak gdy człowiek wciąż coś robi i nie może na miejscu usiedzieć, to czasem musi jakoś stanąć w miejscu i odetchnąć- a w jaki sposób? Najlepiej zmieniając podejmowane działania i wyjeżdżając na jakąś wyprawę!

Dobre pytanie! A i nie ma na nie raczej jednoznacznej odpowiedzi… Uważam, iż bycie delegatem i aktywne uczestnictwo w Zjeździe ZHP jest niezwykle ważnym momentem w życiu każdego instruktora. Wykorzystując mandat nadany przez społeczność harcerską pragnę być jej głosem, być jej przedstawicielem i decydować w sposób zgodny z jej myślami, a nie jedynie z własnymi poglądami. A jest to możliwe jedynie podczas pozostania w ciągłym kontakcie z tą społecznością i rozmawianie z nią na nurtujące nas tematy… ;)