Home > Profil uczestnika zjazdu > Paweł Chmielewski
Paweł Chmielewski

Harcmistrz, Kierownik Wydziału Pozyskiwania Środków GK ZHP

Mam przydział służbowy do Głównej Kwatery ZHP i tutaj pełnię instruktorską służbę jako kierownik Wydziału Pozyskiwania Środków.

W latach 2009-2012 współtworzyłem Rajd Grunwaldzki (trzy razy jako komendant), który już w czwartej edycji stał się największym rajdem w ZHP. W wolnych chwilach piszę do „Czuwaj”.

• Finanse i gospodarowanie

Wprowadzenie kart członkowskich ZHP – dzięki współpracy, jaką nawiązaliśmy z Bre Bankiem S. A., udało się wprowadzić w ZHP karty, najnowocześniejszy instrument identyfikacyjny w europejskich organizacjach skautowych. Nie wszystkie z zaplanowanych funkcji już działają, ale karta stale się rozwija. W ubiegłym roku karta członkowska ZHP otrzymała tytuł „Najbardziej innowacyjnej polskiej karty 2012 roku” w branżowym plebiscycie firmy Medien Service.

Moje życie zawodowe związane jest z harcerskim, od czterech lat pracuję w Głównej Kwaterze ZHP. Prywatnie lubię dobrą literaturę i publicystykę polityczną, kiedy czas mi na to pozwala, wyjeżdżam w góry, dużo biegam.

Chciałem zostać delegatem, aby w możliwie najlepszy sposób wykorzystywać wiedzę, doświadczenie i znajomość naszej organizacji na różnych jej szczeblach. Chciałbym zasilić szeregi delegatów aktywnych, odważnie wnoszących do zjazdowej dyskusji swoje poglądy i pomysły na funkcjonowanie ZHP.