Home > Profil uczestnika zjazdu > Paweł Cebula
Paweł Cebula

Harcmistrz, Komendant Hufca ZHP Katowice

Dziś w ZHP staram się kierować działaniem największego Hufca Chorągwi Śląskiej i do tego jeszcze stołecznego w województwie śląskim. Ponadto działam w Chorągwianej Szkole Instruktorskiej, wspieram działania Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej. Staram się być wszędzie tam gdzie jestem potrzebny. Pełnię funkcję opiekuna prób przewodnikowskich, podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich na poziomie Hufca i Chorągwi oraz próby wędrowniczych i na stopnie HO i HR w Hufcu.

• Finanse i gospodarowanie

Ostatnim ważnym projektem było zorganizowanie 90-lecia Hufca ZHP Katowice w skład którego wchodził XVIII Ogólnopolski Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej, VII Szkolny Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej, Festyn rodzinny u stóp Wieży Spadochronowej wraz z inscenizacją historyczną Wieża’39, Gala Dębowych Liści. Łącznie w części harcerskiej wzięło udział ponad 500 uczestników i około 120 osób obsługi. Część dla społeczności lokalnej odwiedziło ponad 3000 osób, a w rajdzie szkolnym wzięło udział 17 klas ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Katowic.  Impreza ta to sukces całego sztabu 90-lecia hufca, a dla mnie ogromna satysfakcja, że mogłem tą pracą kierować.

Od półtora roku pełnię funkcję Dyrektora ds. Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Jest to największy park rozrywki w Polsce i jedyny takiego typu. Praca zawodowa i harcerstwa bardzo mocno wypełniają mój czas, jednak starcza go jeszcze na działanie w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach i przynależność do nieformalnej grupy ASG ALFA 69.

W zeszłym roku ukończyłem studia podyplomowe menadżerskie na WSB w Chorzowie.

Moim zdaniem ale również zdaniem instruktorów mojego Hufca nadszedł czas na zmiany w naszej organizacji. Najbliższe 4 lata będą bardzo istotne a mnie zależy na zabraniu głosu w debacie nad przyszłością ZHP, bo chciałbym jak najlepiej wspierać działanie drużynowych i szczepowych w Hufcu i  reprezentować co myślą instruktorzy ZHP z mojej społeczności lokalnej. Chciałbym, żeby ZHP w najbliższym czasie zmieniało się na plus a nie na minus, bo takie odczucie towarzyszy ludzi u mnie w Hufcu.