Home > AKTUALNOŚCI > Nowi wiceprzewodniczący i nowi-starzy członkowie GK
Nowi wiceprzewodniczący i nowi-starzy członkowie GK

Nowi wiceprzewodniczący i nowi-starzy członkowie GK

Poranek zaczął się od prezentacji kandydatur do Głównej Kwatery ZHP i na funkcję Wiceprzewodniczących ZHP. Hm. Dariusz Supeł zaproponował swoich zastępców w osobach hm. Jolanty Kreczmańskiej i hm. Mariana Antonika.

Naczelnik-elekt hm. Małgorzata Sinica zaproponowała skład swojej Głównej Kwatery w składzie:
hm. Krzysztof Budziński- zastępca
hm. Lucjan Brudzyński- zastępca
hm. Paweł Chmielewski-skarbnik
Członkowie: phm. Justyna Sikorska, hm. Karol Gzyl, hm. Jacek Smura, hm. Emilia Kulczyk-Prus, hm. Grzegorz Woźniak.

Nastąpiła seria (można powiedzieć że bombardowanie!) pytań wraz z prezentacją planu pracy Głównej Kwatery. Naczelnik zaprezentowała plan działań kadencji oparty na trzech klastrach:

– finanse, majątek i grupa ZHP;
– zarządzanie, komunikacja i reprezentacja;
– praca z kadrą, program i zagranica.

Przed głosowaniem w sprawie przyjęcia takiego kształtu Głównej Kwatery Naczelnik powiedziała: „Proszę o takie zaufanie jak wczoraj. Jeśli wczoraj uznaliście, że mogę sobie poradzić z funkcją Naczelnika, to teraz proszę o zaufanie i umożliwienie mi pracy z takim zespołem, jaki wybrałam. Zespół jest dynamiczny, temperamentowo różny, ale wierzę, że właśnie z nimi uda mi się nie zawieść wczorajszego zaufania, które od Was dostałam.”

Przewodniczący zaś powiedział krótko: „Proszę o zaufanie mojemu wyborowi osób przedstawionych do pełnienia funkcji wiceprzewodniczących.”

Głosowanie nad kandydaturami na wiceprzewodniczących przebiegło sprawnie i szybko. Hm. Marian Antonik otrzymał 118 głosów za a hm. Jolanta Kreczmańska otrzymała głosów 123. Obie kandydatury przeszły i jednocześnie harcmistrzowie stali się zastępcami hm. Dariusza Supła, wybranego wczoraj Przewodniczącego ZHP.

180 delegatów głosowało nad kandydaturami. Cały zaproponowany skład Głównej Kwatery ZHP został przyjęty, z marginesem opozycji nieprzekraczającym 46 %.

W skład Głównej Kwatery weszli:

– hm. Lucjan Brudzyński 145 głosów
– hm. Krzysztof Budziński 144 głosów
– hm. Paweł Chmielewski 120 głosów
– hm. Karol Gzyl 122 głosów
– hm. Emilia Kulczyk-Prus 96 głosów
– phm. Justyna Sikorska 136 głosów
– hm. Jacek Smura 158 głosów
– hm. Grzegorz Woźniak 125 głosów

Zjazd ZHP dokonał już 4 z 7 najważniejszych wyborów (pozostały wybory do Rady Naczelnej, Centralnej Komisji Rewizyjnej i Naczelnego Sądu Harcerskiego). Możemy więc śmiało mówić, że półmetek, i to ten najbardziej kontrowersyjny, jest już za nami.

(JG)

Comments are closed.

Scroll To Top