Home > Profil uczestnika zjazdu > Natalia Patorska-Grzelewska
Natalia Patorska-Grzelewska

Harcmistrzyni, Komendant Hufca

Od 2007 roku pełnię funkcję Komendanta Hufca ZHP Łódź-Górna.

• Finanse i gospodarowanie

Jednym wielkim projektem realizowanym od listopada 2007r. jest pełnienie funkcji komendanta hufca. To zajęcie każdego dnia przynosi nowe wyzwania, wymaga ogromnego zaangażowania i systematycznej pracy.

Projekt, jaki realizowałam, a z którego jestem szczególnie dumna, to współorganizacja Zlotu w Gnieźnie w 2000r. Weszłam w skład komendy gniazda Chorągwi Łódzkiej, gdzie pełniłam funkcje zastępcy komendanta gniazda ds. promocji i informacji. Zajęcie to wymagało skoordynowania i zarządzania sztabem promocji, wydawania gazety przedzlotowej i zlotowej, wydawania komunikatów i redagowania informacji wychodzących wewnątrz i na zewnątrz.

Z wykształcenia jestem mgr zarządzania spółką kapitałową. Po ukończeniu studiów pracowałam w zawodzie, jednak w 2007 Zjazd Hufca obdarzył mnie zaufaniem i wybrał komendantką. Stało się to moim głównym zajęciem, pochłaniającym maksimum czasu. Jestem szczęśliwą mamą zucha i harcerki. Kiedy tylko znajdę wolną chwilę odpoczywam z książką, jeżdżę na nartach, podróżuję.

Chociaż instruktorem ZHP jestem od roku 1995, dopiero podczas drugiej kadencji komendanckiej nabrałam umiejętności szerszego spojrzenia na moją organizację. Jako komendant dużego, dobrego hufca jestem w stanie spojrzeć na Związek z perspektywy działań lokalnych, dostrzec problemy i zagrożenia środowisk takich jak moje, podzielić się wiedzą i spostrzeżeniami. Nadany mi przez społeczność harcerską mandat mam zamiar wykorzystać w taki sposób, by swoim głosem wesprzeć wszelkie uchwały, których celem będzie wsparcie działania hufców, zarówno tych większych jak i mniejszych.