Home > Profil uczestnika zjazdu > Natalia Patorska-Grzelewska
Natalia Patorska-Grzelewska

Natalia Patorska-Grzelewska

Harcmistrzyni, Komendant Hufca

Instruktor ZHP od 18 lat

Delegat o sobie – harcersko

Od 2007 roku pełnię funkcję Komendanta Hufca ZHP Łódź-Górna.

Obszary mistrzostwa:

  • Finanse i gospodarowanie
  • Zarządzanie organizacją
Sukces

Jednym wielkim projektem realizowanym od listopada 2007r. jest pełnienie funkcji komendanta hufca. To zajęcie każdego dnia przynosi nowe wyzwania, wymaga ogromnego zaangażowania i systematycznej pracy.

Projekt, jaki realizowałam, a z którego jestem szczególnie dumna, to współorganizacja Zlotu w Gnieźnie w 2000r. Weszłam w skład komendy gniazda Chorągwi Łódzkiej, gdzie pełniłam funkcje zastępcy komendanta gniazda ds. promocji i informacji. Zajęcie to wymagało skoordynowania i zarządzania sztabem promocji, wydawania gazety przedzlotowej i zlotowej, wydawania komunikatów i redagowania informacji wychodzących wewnątrz i na zewnątrz.

Delegat o sobie – zawodowo i prywatnie

Z wykształcenia jestem mgr zarządzania spółką kapitałową. Po ukończeniu studiów pracowałam w zawodzie, jednak w 2007 Zjazd Hufca obdarzył mnie zaufaniem i wybrał komendantką. Stało się to moim głównym zajęciem, pochłaniającym maksimum czasu. Jestem szczęśliwą mamą zucha i harcerki. Kiedy tylko znajdę wolną chwilę odpoczywam z książką, jeżdżę na nartach, podróżuję.

Jestem delegatem ponieważ…

Chociaż instruktorem ZHP jestem od roku 1995, dopiero podczas drugiej kadencji komendanckiej nabrałam umiejętności szerszego spojrzenia na moją organizację. Jako komendant dużego, dobrego hufca jestem w stanie spojrzeć na Związek z perspektywy działań lokalnych, dostrzec problemy i zagrożenia środowisk takich jak moje, podzielić się wiedzą i spostrzeżeniami. Nadany mi przez społeczność harcerską mandat mam zamiar wykorzystać w taki sposób, by swoim głosem wesprzeć wszelkie uchwały, których celem będzie wsparcie działania hufców, zarówno tych większych jak i mniejszych.

Comments are closed.

Scroll To Top