Home > Profil uczestnika zjazdu > Marcin Maryl
Marcin Maryl

Podharcmistrz, Zastępca Komendanta Hufca

Dużo czasu (zabiera) i radości (przynosi) wiąże się z pracą w drużynie harcerskiej „Czarneckich” – 134 WDH im. R. Traugutta na warszawskim Powiślu.

W hufcu, odpowiadam za kształcenie. W ciągu ostatnich dwóch lat prowadziłem bądź współprowadziłem 4 kursy instruktorskie.

Jestem sekretarzem hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich.

Jestem jednocześnie delegatem na Zjazdy: Chorągwi i Związku.

Przygotowanie zestawu ciekawych i trudno-dostępnych artykułów do dyskusji instruktorskich, które wykorzystujemy po odprawach kadry hufca. Artykuły pochodzą z przedwojennych periodyków (są zaskakująco aktualne!) oraz książek

Studiuję na Uniwersytecie Warszawskim, pracuję jako grafik. Jeżdżę na rowerach miejskich i kolarskich (mam kilka), lubię czytać (w reportażach o świecie i w publikacjach naukowych i popularnonaukowych o historii)

Zostałem delegatem, bo potrafię wysłuchać argumentów obu stron i chcę szukać między nimi drogi porozumienia.