Home > Profil uczestnika zjazdu > Łukasz Czarnecki
Łukasz Czarnecki

Przewodnik, Drużynowy

Funkcję instruktorską pełni od 3 lat

W Związku pełnie funkcję drużynowego drużyny wielopoziomowej (3 lata) oraz drużyny wędrowniczej (rok). Ograniczę się jedynie do stwierdzenia, że staram się pełnić te funkcje najlepiej jak potrafię. Robię wszystko co w mojej mocy, aby członkowie moich drużyn poprzez czas spędzony w ZHP, występując z drużyny, występowali z niej bogatsi o doświadczenia, które będą przydatne w życiu.

Moją próbę podharcmistrzowską ukierunkowałem na kształcenie oraz budowę szczepu. Kształcenie, bo już w gimnazjum prosiłem nauczycieli o możliwość prowadzenia lekcji zamiast nich, bo sposób, w który dotychczas przekazywali wiedzę był mało atrakcyjny (oczywiście im o tym nie wspominałem :)). Tak małymi kroczkami rozpoczęła się moja „kształceniowa przygoda”. Później przeszło to do harcerstwa. Organizacja kursu zastępowych, prowadzenie warsztatów dla przybocznych. Teraz idę dalej… :)

Jeśli chodzi o szczepy, to bardzo popieram ich ideę. Poza tym środowisko, które udało mi się stworzyć w ciągu trzech lat bycia drużynowym, składające się póki co z dwóch drużyn i gromady, w niedługim czasie może utworzyć szczep, do czego z resztą wraz z kadrą tych drużyn dążę

• Komunikacja społeczna
*Z tym, że należy zaznaczyć, że nie jestem w tych dziedzinach „mistrzem”, a jedynie są mi po prostu najbliższe.

Moja instruktorska przygoda trwa stosunkowo krótko. W związku z tym nie udało mi się jeszcze dokonać niczego „wielkiego”.

Obecnie rozpoczynam jednak projekt pracy z młodszą kadrą hufca oraz projekt dotyczący równouprawnienia dziewcząt i chłopców. Mam nadzieję, że za rok, po ich podsumowaniu, będę mógł być z ich efektów dumny :)

Jestem uczniem klasy maturalnej o profilu psychologiczno  – pedagogicznym liceum ogólnokształcącego. W przyszłości planuję studiować prawo, po czym zdecydować się na aplikację adwokacką lub sędziowską.

Interesuję sie prawem i psychologią. Działam również wolontariacko, w tym jako opiekun szkolnego koła PCK. W ramach aktywności społecznej koordynowałem w ostatnim czasie projekt promujący profilaktykę nowotworową, który został doceniony jako jeden z pięciu najlepiej zrealizowanych w Polsce.

Poza tym uwielbiam wieczorne spacery ze słuchawkami w uszach, atmosferę bożonarodzeniową i spędzanie czasu z przyjaciółmi :)

Strategia ZHP na lata 2012-17 skupia się w dużej części wokół drużynowego. Kto wobec tego wie lepiej, co potrzeba drużynowemu, jak nie on sam? Chciałem zostać delegatem po to, by w porozumieniu z instruktorami Chorągwi Opolskiej reprezentować nasze wspólnie wypracowane stanowiska.