Home > Profil uczestnika zjazdu > Ligia Pawlak-Basińska
Ligia Pawlak-Basińska

Ligia Pawlak-Basińska

Podharcmistrzyni, Przewodnicząca Komisji Stopni Instruktorskich Hufca Radom-Miasto

Pełni funkcję instruktorską w ZHP od 17 lat

Delegat o sobie – harcersko

W ZHP zajmuję się głównie kształceniem, zarówno instruktorów ZHP, jak instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Jako przewodnicząca KSI Hufca Radom-Miasto dbam o odpowiedni poziom prób instruktorskich w moim hufcu, zaś pełniąc funkcje instruktorski HSR prowadzę szkolenia dla kandydatów na instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa.

Obszary mistrzostwa:

  • Kształcenie i praca z kadrą
  • Program
  • Komunikacja społeczna
Sukces

W 2012 r. byłam szefową szkolenia kursu instruktorskiego Harcerskiej Szkoły Ratownictwa w Wapienicy (Bielsku-Białej), na którym udało nam się wykształcić kilkoro nowych wspaniałych instruktorów HSR. To było udane szkolenie. 

Delegat o sobie – zawodowo i prywatnie

Ukończyłam filologię polską oraz socjologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracuję jako nauczycielka języka polskiego w Warsaw Montessori School, jestem także doktorantką w Instytucie Literatury Polskiej UW i piszę rozprawę doktorską z zakresu literatury dawnej.

Prywatnie jestem żoną i mamą.

Jestem delegatem ponieważ…

W ZHP nabyłam wiele cennych umiejętności, które przydają mi się w życiu. Chciałabym teraz podzielić się swoim doświadczeniem i spojrzeniem na ZHP tak, aby nasza organizacja mogła się rozwijać, by była czytelna pod względem wartości i atrakcyjna programowo.

Comments are closed.

Scroll To Top