Home > Profil uczestnika zjazdu > Karolina Okuniewska
Karolina Okuniewska

Podharcmistrzyni, Komendantka Hufca ZHP Września

Od czasu powołania Hufca we Wrześni, czyli od 2011 roku, pełnię funkcję jego komendantki. Staram się dążyć do tego, aby wszystkie jego sfery działały prawidłowo. Tworzenie czegoś od zera nie jest łatwe, ale z roku na rok nakładem pracy wszystkich instruktorów i harcerzy, udaje się doskonalić funkcjonowanie Hufca.

Obecnie pracuję nad odpowiednim podziałem pracy między  funkcyjnych i zespoły oraz tworzeniem tych, których nam brakuje. Dzięki temu mam stały kontakt zarówno z obszarem kształcenia, programu, pracy z kadrą i finansów.

Od niedawna wchodzi w to także temat współpracy zagranicznej, którą mam nadzieję, że uda się w Hufcu rozwinąć na szerszą skalę.

Działania harcerskie, z których jestem szczególnie dumna, to powołanie Hufca we Wrześni. Mimo, że jest to wydarzenie przed 2 lat, to dla mnie i dla instruktorów z wrzesińskiego środowiska jest to coś, co nadal trwa. W końcu praca Hufca to nie tylko 10 jednostek i 15 instruktorów. Wciąż jest wiele obszarów, nad którymi potrzeba popracować. Chcemy wypracować swój własny system pracy, który będzie najdogodniejszy dla wszystkich członków Hufca.

Dużym krokiem w kierunku udoskonalenia tej pracy, było stworzenie szczegółowych opisów funkcji, które mogły powstać na bazie naszych małych, bo tylko dwuletnich, doświadczeń. Są one jednak odpowiedzią na problemy, które w międzyczasie powstawały w skutek nachodzenia się kompetencji. Mam nadzieję, że pozytywnie ukierunkuje to pracę Hufca.

Zawodowo: Jestem pracownikiem ogólnopolskiej firmy ubezpieczeniowej.

Prywatnie: Moje zainteresowania łączą się z wykształceniem – turystyką i rekreacją. Szczególnym upodobaniem jest organizacja eventów, którą realizuję zarówno w życiu zawodowym, prywatnym, jak i harcerskim J W tej dziedzinie pochłaniają mnie także wyjazdy – szczególnie w polskie góry.

W wolnym czasie lubię przenieść się tam, gdzie akurat zabierze mnie czytana przeze mnie książka. Najchętniej są to tematy fantasy, kryminały oraz książki przygodowe. Choć coraz częściej sięgam po klasykę.

Od pewnego czasu zaczęłam amatorsko zajmować się fotografią. I mimo, że są to dopiero pierwsze kroki to wiem, że jest to dziedzina, w której chciałabym się rozwijać.

Delegatem chciałam zostać przede wszystkim dlatego, aby mieć realny wpływ na przyszłość ZHP – nie tylko w wymiarze lokalnym, ale także ogólnozwiązkowym.

Moim mandatem będę chciała przychylić się między innymi do takich zmian, które uczynią naszą organizację atrakcyjniejszą, zarówno w kwestii postrzegania przez osoby spoza organizacji, jak i dla jej członków; które sprawią, że praca drużynowych będzie bardziej wydajna, a jej efekty będą uznawane także poza ZHP.