Home > Profil uczestnika zjazdu > Jerzy Janicki
Jerzy Janicki

Podharcmistrz, Naczelnik Poczty Harcerskiej Legnica, przyboczny w 177 HDA AZYMUT

Organizuję atrakcje dla dzieci, wydaję akcydensy i śpiewniki, współprowadzę 177 HDA AZYMUT.

Ostatnio wprowadziłem na nasz rynek buty „trapery” adresowane do środowiska harcerskiego o nazwie AZYMUT 177. Wraz z drużyną ratujemy zabytki techniki. Poczta harcerska Legnica posiada 10 zabytkowych motorowerów, które remontuje.

Zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek butów harcerskich, które rozwiązują problem jednakowego umundurowania w drużynach. Znalezienie sponsora na odremontowanie przez harcerzy 10 sztuk motorowerów polskiej produkcji.

Pracuję w firmie Stigal gdzie zajmuję się wizualną stroną marki. Piszę artykuły do prasy, produkuję filmy i robię zdjęcia.

Remontuję pojazdy zabytkowe, bo lubię nimi jeździć i zarażam tym harcerzy. Jestem prezesem Muzeum Techniki i Motoryzacji oraz Automobilklubu Legnickiego.

Moją pasją jest blues, są pojazdy zabytkowe, fotografia, jest harcerstwo.

Nie chciałem zostać delegatem, ale nie mogłem pozwolić, by pojechała osoba bez osiągnięć i praktyki w środowiskach. Chcę zmienić parę niewygodnych dla pracy drużynowych elementów, zmienić zapędy niektórych instruktorów do „uskautowienia” harcerstwa. Wypracować sposoby na finansowanie środowisk i drużyn. Dążyć do utrzymania „inności” naszej organizacji w rodzinie skautowej.