Home > Profil uczestnika zjazdu > Jakub Matuszczyk
Jakub Matuszczyk

Podharcmistrz, Drużynowy

W chwili obecnej pełnie funkcję drużynowego 13 DW Freeland, jestem członkiem Kręgu Instruktorskiego oraz Referatu Harcerskiego Chorągwi, a także zastępcą przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Chorągwi.

Ponadto bardzo aktywnie włączam się w działania hufca (m.in. organizacja obozów) czy chorągwi (współorganizacja Harcerskiego Ogólnopolskiego Górskiego Rajdu Granica).

Może nie jest to klasyczny projekt, ale jestem dumny z tego, że udało mi się wraz z kilkoma przyjaciółmi z mojego hufca stworzyć grono instruktorów (lub też osób, które do tego miana pretendują) z którym stawiamy sobie coraz to nowsze, ciekawsze i ambitniejsze zadania programowo-organizacyjne.  Przykład namacalnych efektów? Współorganizacja Rajdu Granica, świetnie zorganizowana HAL, realizacja wielu projektów grantowych czy stworzenie Kręgu Instruktorskiego.

Jestem studentem piątego roku prawa na Uniwersytecie Wrocławskim.

Pracuję na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Uniwersyteckiego we Wrocławiu.

Interesuje się historią współczesną oraz sportem.

Uwielbiam góry, w które staram się jeździć w każdej wolnej chwili.

Podczas zjazdu chciałbym zwrócić szczególnie swoją uwagę na kwestie organizacyjne w ZHP takie jak podział kompetencji między władzami (rady chorągwi, a komisje rewizyjne) czy przejrzystość i prostota dokumentacji.