Home > Profil uczestnika zjazdu > Henryk Chrobak
Henryk Chrobak

Harcmistrz, Przewodniczący  Komisji Rewizyjnej Chorągwi Krakowskiej

Funkcja we władzach chorągwi daje dużo satysfakcji, ale też pochłania mnóstwo czasu – mniej go zostaje na służbę harcerską. Te pozostałe chwile poświęcam na pełnienie funkcji pełnomocnika Komendy Podhalańskiego Hufca ZHP ds. kontaktów zewnętrznych oraz przewodniczącego Nowotarskiego Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie.

Są – dla mnie równie ważne – trzy takie działania związane z moim środowiskiem harcerskim:

–        jestem „współzałożycielem” Podhalańskiego Hufca ZHP;

–        zorganizowałem (zanim powstał Hufiec) Nowotarskie Obchody Stulecia Harcerstwa;

powołałem Krąg Starszyzny Harcerskiej w Nowym Targu oraz Oddział Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie.

Jestem nauczycielem w II LO w Nowym Targu, w szkole,
w której do ub. r. przez trzy kadencje byłem dyrektorem. W szkole, w której przez lata budowaliśmy partnerskie, podmiotowe relacje, w której wszyscy od siebie wzajemnie uczyliśmy się – nie tylko uczniowie od nauczycieli, ale również dorośli od młodzieży.

Moją pasją (także w harcerstwie) są sporty obronne, pomoc charytatywna i szkolenia w zakresie pierwszej pomocy.

Zainteresowania? – muzyka, śpiewogranie gitarowe. Jestem też chórzystą Chóru Nauczycielskiego „Gorce” w Nowym Targu. Czasem jestem zapraszany do gry „aktorskiej” w bajkowych  przedstawieniach teatralnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, z których dochód przeznaczany jest na działalność charytatywną dla dzieci

Chciałem z optymizmem („wychowują tylko optymiści”) mieć wpływ na zmieniającą się, coraz piękniejszą moją Organizację.

Jednocześnie, nieskromnie powiem: mając duże doświadczenie, reprezentować kadrę, zuchów i harcerzy jednego z najmłodszych hufców ZHP.