Home > Profil uczestnika zjazdu > Grzegorz Całek

Grzegorz Całek

Harcmistrz, Komendant Hufca ZHP Warszawa-Żoliborz

Instruktor ZHP od 25 lat

Delegat o sobie – harcersko

Prowadzę Hufiec Warszawa-Żoliborz. Duży (ok. 1200 osób), ale przede wszystkim bardzo dobry hufiec (fałszywa skromność jest mi obca).

Ponadto jestem przewodniczącym Rady Chorągwi Stołecznej – co jest zadaniem trudnym i ze względu na sytuację mojej chorągwi, i z powodu zredukowanej roli rad po ostatnich zmianach statutowych.

Jestem redaktorem naczelnym „Czuwaj” – gazety trochę niedocenianej w dobie Internetu, która jednak za 20-30 lat może być najważniejszym źródłem informacji o ZHP na początku XXI wieku…

Obszary mistrzostwa:

  • Kształcenie i praca z kadrą
  • Komunikacja społeczna
  • Zarządzanie organizacją
Sukces

Jestem dumny z Kursu Kadry Kształcącej „Sedno”, który w weekend majowy prowadziłem pod szyldem CSI ZHP. Wspaniali uczestnicy, mnóstwo godzin pracy, trochę niedosytu (mało czasu na sprawy klimatyczne), ale ogromna satysfakcja ze zmian dokonanych w ludziach zaledwie w kilka dni.

Delegat o sobie – zawodowo i prywatnie

Jestem trenerem-konsultantem w sektorze pozarządowym. moja aktywność idzie w trzech kierunkach: 1) wspierania tworzenia i rozwoju NGOs oraz rozwoju wolontariatu, 2) wspierania ruchu rodzicielskiego i powstawania stowarzyszeń rodziców, 3) wsparcia dla rodzin dzieci z zespołem Aspergera.

Moje zainteresowania to muzyka (z akcentem na pierwszą sylabę). Lubię grać na pianinie i gitarze klasycznej.

Jestem delegatem ponieważ…

Zajmuję się zawodowo wspieraniem organizacji pozarządowych – chyba czas wykorzystać te doświadczenia bardziej formalnie w ZHP – dotąd nie byłem nigdy (!) delegatem ani członkiem żadnych władz naczelnych.

Poza tym obecną strategię ZHP realizuję w swoim hufcu od… 9 lat – mam więc na tym polu spore doświadczenia. I nie zawaham się ich użyć na grudniowym zjeździe

Comments are closed.

Scroll To Top