Home > Profil uczestnika zjazdu > Dariusz Brzuska
Dariusz Brzuska

Harcmistrz, Drużynowy

Prowadzę drużynę wielopoziomową, prowadzę finanse mojego środowiska, zajmuję się sprzętem środowiska.

Organizuję i prowadzę kursy przewodnikowskie i drużynowych, a także szkolenia przybocznych i kwatermistrzowskie.

Biorę udział w pracach zespołu metodycznego GK ZHP, gdzie głównym moim celem jest odświeżenie i dopracowanie systemu sprawności.

Jestem członkiem RN ZHP, przewodniczącym komisji prawnej RN, w czasie minionego zjazdu ZHP prowadziłem prace komisji statutowej.

• Finanse i gospodarowanie

Od jedenastu lat prowadzę drużynę, więc nie jest to z pewnością praca projektowa, tylko ciągła służba. W tym czasie dwunastka z harcerek i harcerzy, którzy przeszli przez moją drużynę,  została instruktorami, nie licząc instruktorów – współpracowników, którzy zdobyli wyższe stopnie. Z tego jestem szczególnie dumny i innym tego życzę.

Szczęśliwy mąż druhny harcmistrzyni i szczęśliwy ojciec dwóch córek – podharcmistrzyni i przewodniczki. Inżynier chemik, specjalista od procesów ochrony środowiska.

Pracuję w Polfie Tarchomin.

W wolnych chwilach pływam na kajakach, kolekcjonuję śpiewniki harcerskie i nie tylko harcerskie, pasjonuję się piosenką harcerską i jej historią, marzę, by jeszcze popłynąć w rejs „Zawiszą Czarnym”.

Nasz Związek to przede wszystkim gromady i drużyny. Nawet postawiliśmy sobie drużynowego w centrum strategii. Więc drużynowych na zjeździe powinno być przynajmniej tylu, by Zjazd, poza spieraniem się o to, kto, kim i w jaki sposób będzie rządził (wybory władz, zmiany Statutu), nie zapomniał, po co cała działalność władz Związku się odbywa. Upraszczając – po to, by gromady i drużyny miały lepsze zbiórki, kolonie i obozy, by działały zastępy, by oddziaływać wychowawczo na zuchy i harcerzy. Jeżeli, choćby pośrednio, decyzje Zjazdu nie będą służyć temu celowi, prawdopodobnie będą zbędne. Chcę o tym pamiętać i na Zjeździe przypominać innym.