Home > Profil uczestnika zjazdu > Bronisław Kwiatoń
Bronisław Kwiatoń

Podharcmistrz, Zastępca Komendanta Hufca ds. programowych, Drużynowy

Pełni funkcję instruktorską w  ZHP od 8 lat oraz wcześniej w latach 1980 do 1988

– „Pracą u podstaw” poprzez dawanie osobistego przykładu pokazuję innym drużynowym jak w ciekawy sposób prowadzić harcerską drużynę łącząc tradycje z nowoczesnością jak korzystać z ofert programowych ZHP,

– pokazuję jak modyfikować takie oferty dostosowując do realiów a jakich pracuje drużyna; pomagam młodym zrozumieć że najlepsze programy działania powstają w samych Drużynach i są odpowiedzią na oczekiwania;

– pokazuję jak do współpracy wciągnąć rodziców, szkoły, lokalne władze samorządowe instytucje samorządowe, oraz jak skutecznie pozyskiwać sponsorów i środki z 1%.

– Pokazuję młodszym, że zbudowanie pozytywnego wizerunku drużyny to droga sukcesu i najlepszych efektów ich pracy.

• Komunikacja społeczna

Zostałem szefem zespołu organizacyjnego uroczystości 90Lecia Harcerstwa na Ziemi Wodzisławskiej. Cała uroczystość miała miejsce 13-14-15 września 2013 z udziałem Dh Naczelniczki i Jej Zastępcy, wraz z wręczeniem tytułu „Niezawodnemu Przyjacielowi” i Laski Skautowej Wójtowi Gminy Gorzyce. Wszystko dobrze wyszło.

Jestem żonaty mam dwoje dzieci. Cała moja rodzina jest w ZHP. Pracuję w Domu Pomocy Społecznej; harcerstwo jest moją pasją, lubię muzykę, dbam o swój ogród i dom.

Z moją 16 Drużyną Harcerską im Żwirki i Wigury w Czyżowicach wyjeżdżam każdego roku na obozy krajowe (co roku gdzie indziej) i Zloty Międzynarodowe np. Zloty InterCamp.

Zgodziłem się kandydować bo zostałem o to poproszony. Podczas zbiórki wyborczej zostałem wybrany delegatem na ten zjazd. Specjalnie o to nie zabiegałem ale skoro zostałem wybrany. Cieszę się ale jestem wdzięczny za obdarzenie mnie zaufaniem.