Home > Profil uczestnika zjazdu > Bartłomiej Walkowski
Bartłomiej Walkowski

Przewodnik, Drużynowy

Pełni funkcję instruktorską od 8 lat

Obecnie w ZHP pełnię funkcje praktycznie na każdym szczeblu hierarchii, dzięki czemu mam pogląd na sposób funkcjonowania różnych szczebli w naszym związku, od drużyny począwszy, przez szczep, hufiec, chorągiew na GK kończąc.

Ponadto mimo rozlicznych funkcji jakie pełnię wspólnie z zespołem promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP rozwijam swoje zainteresowania oraz powiększam doświadczenia w dziedzinie promocji harcerstwa w Zielonej Górze oraz województwie.

• Komunikacja społeczna

W ciągu jednego roku harcerskiego wspólnie z zespołem promocji i informacji w hufcu, którego jestem szefem założyliśmy sobie mocne promowanie działań drużyn i hufca. Działania te były nastawione z jednej strony na promowanie działań jakie na co dzień podejmują zastępy, drużyny, szczepy i hufiec wśród zielonogórzan, a z drugiej strony na naturalny tym samym napływ nowych członków do gromad i drużyn. Nasze działania okazały się bardzo owocne, gdyż efektem rocznej działalności zespołu w naszym hufcu przybyło blisko 100 nowych harcerzy.

Ukończyłem studia na kierunku Politologia – Marketing Polityczny. Obecnie pracuję w klubie muzycznym w Zielonej Górze gdzie jestem marketing & media managerem i zajmuję się promocja w mediach lokalnych oraz w mediach społecznościowych.

W wolnych chwilach pomagam znajomemu w serwisie komputerowym, a ponieważ kończyłem Technikum elektroniczne to tematyka komputerów nie jest mi obca.

W wolnych chwilach, a tych ostatnio mam coraz mniej, biegam co pozwala mi wbrew pozorom odpocząć po całym ciężkim dniu pracy. Weekendy przeznaczam z kolei na starty w zawodach biegowych oraz spotkania ze znajomymi.

Do decyzji o tym, żeby zabiegać o zaufanie społeczności i powierzenie mi mandatu delegata dojrzewałem ponad 2 miesiące. Wiele przemyśleń, wiele rozmów z harcerzami oraz instruktorami i coraz większa potrzeba zmian w naszym Związku skłoniły mnie do tego, że postanowiłem zawalczyć o mandat delegata.

Oczywiście jak każdy delegat będę głosem tej społeczności, która wybrała mnie na swojego przedstawiciela, ale na zjazd jadę również ze swoimi postulatami:

• Maksymalne zminimalizowanie ilości dokumentów
  • Silne wprowadzenie specjalności w hufcach
  • wspieranie zastępowych i drużynowych na każdym etapie ich pracy
  • mocny nacisk na naukę wychowywania następców w ZHP

promocja naszych działań na skalę całego kraju – pokazanie tego ze nasza organizacja jest nowoczesna i podąża z biegiem czasu do przodu