Home > Profil uczestnika zjazdu > Agnieszka Warzecha
Agnieszka Warzecha

Podharcmistrzyni, Komendantka Hufca Czerwionka-Leszczyny

Od 2 lat jestem komendantką stosunkowo niewielkiego hufca. W tym czasie w moim środowisku zaszły spore zmiany: zostały wprowadzone nowe zasady działania zgodne z obecną dokumentacją ZHP, powstały nowe jednostki, uporządkowano i uzupełniono zaległe dokumenty. Wszystkie zmiany i pomysły potrzebują czasu i akceptacji, co jest naturalną sprawą, ale uważam, że przez ostatnie 2 lata udało się zrobić wiele, zarówno wewnątrz hufca, jak również w jego otoczeniu, ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przede mną i moimi instruktorami.

Jestem drużynową od 5 lat, dlatego problemy drużynowych są mi szczególnie bliskie.

Prócz tego spełniam się w organizacji na różnych płaszczyznach.

Projektem, z którego jestem najbardziej dumna jest wprowadzanie strategii, którą określiłam 2 lata temu. Obserwowanie pozytywnych zmian, jakie zachodzą w moim hufcu sprawia mi największą satysfakcję. Muszę jednak zaznaczyć, że na ten sukces pracuje wielu instruktorów zaangażowanych w codzienną pracę hufca :)

Obecnie jestem studentką 1 roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Gospodarka Turystyczna. Większą część mojego życia wypełnia ZHP i studia. Staram się obie te płaszczyzny łączyć z pożytkiem dla jednych i drugich.

Interesuję się marketingiem oraz zagadnieniami turystyki w naszej organizacji. Tematem mojej pracy dyplomowej była „Działalność turystyczna Chorągwi Śląskiej oraz możliwości jej usprawnienia”. Uważam, że współpraca naszej organizacji z uczelniami wyższymi może wyjść tylko na dobre, dlatego planuję przeprowadzenie badań naukowych wraz z Naukowym Kołem Marketingu „Meritum” i Chorągwią Śląską.

W „wolnych chwilach” śpiewam w chórze UE i bawię się rękodziełem :)

Jestem delegatem dwóch zupełnie różnych od siebie hufców mających te same problemy. Mandat zaufania, jaki został mi powierzony, pozwoli mi zabrać głos w ważnych dla nas kwestiach.

Bycie delegatem pozwoli mi nabrać nowego doświadczenia oraz da możliwość realnego wpływania na przyszły kształt naszej organizacji. Będę mogła spojrzeć na ZHP z innej perspektywy.