Home > Profil uczestnika zjazdu > Agnieszka Kwapiszewska- Wolska
Agnieszka Kwapiszewska- Wolska

Podharcmistrzyni, Szef Referatu SH Chorągwi Lubelskiej

Obecnie jestem szefem referatu SH Chorągwi Lubelskiej i staram się zbudować zespół lubiących pracować ze sobą ludzi oraz zaktywizować środowiska starszo harcerskie poukrywane w zakamarkach chorągwi. Obecnie jednak najwięcej czasu zajmuje mi praca w Komisji Stopni Instruktorskich Hufca oraz praca z moimi probantami. Ponieważ indywidualna praca z przyszłymi i obecnymi młodymi instruktorami ZHP, obserwowanie i pomaganie w ich rozwoju daje mi najwięcej radości i satysfakcji. Jestem również członkiem Hufcowej Komisji Rewizyjnej.

Założenie referatu SH Chorągwi Lubelskiej, rozpoczęcie pracy z kadrą zajmującą się harcerzami starszymi

Zawodowo jestem nauczycielem przedszkola zajmującym się edukacją systemem Montessori. Mam ogromne szczęście pracować w wyuczonym zawodzie, który sprawia mi wiele radości.

W nielicznych chwilach wolnego czasu lubię podejmować rozmaite próby plastycznej aktywności gównie decoupage oraz spotykać się ze znajomymi i podróżować.

Obecnie jednak tempo mojego życia znacznie zwolniło, gdyż w najbliższym czasie zostanę mamą.

Ponieważ chce mieć wpływ na to jak będzie kształtowało się harcerstwo przez najbliższe kilka lat. Mam dość ciągłych narzekań na różnych szczeblach „zarządzania” w ZHP i na różne szczeble. Mimo wielu deklaracji zapomina się o tym, że mamy zapewnić właściwe warunki do funkcjonowania drużynowym, a co za tym idzie ich podopiecznym. I to właśnie interesy drużynowych z mojego środowiska chciałabym reprezentować.